İşitme Testi Nerede Yapılır?

Gelen mesajların bir çoğu işitme testini nerede yaptırabilirim şeklindedir. Daha önce işitme testlerinin neler olduğu konusunda açtığım başlığa buradan ulaşabilirsiniz. Şimdi bu testlerin kimler tarafından ve nasıl yapıldığı konusunu ele alalım;

Öncelikle işitme testi yaptırmayı düşünüyorsanız bunun mutlaka bir odyometrist tarafından yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Eğer konuyla ilgili doktorunuza başvurduysanız zaten test yapılması gerektiğine karar verdiğinde sizi bir odyometriste yönlendirecektir. İşitme testi yaptırmak için bulunduğunuz ildeki devlet hastaneleri, özel hastaneler ve işitme merkezlerine başvurabilirsiniz. Odyometrist tarafından yapılmayan ve yorumlanmayan işitme testleri sağlığınız açısından güvenilir olmadığı gibi sizi yanlış yönlendirebilecek riskler de taşımaktadır.

İşitme testleri genelde son derece pratik ve uygulanması kolay olan testlerdir. İşitme sağlınızla ilgili şüpheleriniz olmasa bile düzenli aralıklarla (6 ayda bir veya yılda bir defa gibi..) işitme testi yaptırmanız gelecekte ortaya çıkabilecek riskler hakkında tedbir almanızı sağlayacaktır.


Reklamlar

Yorum yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s